Maslak Square projesi iki ofis bloğu olarak zeminden yükselir. Biri 21 diğeri 11 katlı olan yapılar hem birlikte hem de bağımsız kullanılabilmek üzere tasarlanmıştır. Bloklar ortak kullanımdayken blokların arasındaki köprüler ile her iki katta bir bağlantı sağlanmıştır. Bloklar ayrı kullanıldığı durumda da her bir blok için ayrı lobi ve drop-off alanları ve tamamen bağımsız teknik altyapı kurgulanabilmektedir. Bu anlamda proje kullanıcılarına çok farklı kullanım alternatif leri sunabilmektedir.

Projenin zemin kotunda, sokak ile ilişkili ve food-court tarzında kapalı olamak üzere iki farklı ticari kullanım planlanmıştır. Sokak ile ilişkili üniteler tamamen bağımsız kullanılabilen müstakil dükkanlar olurken, food-court alanındaki üniteler orta alandaki yeme/içme alanına hizmet verirler.

Blok tip kat alanı 1250 m2 dir. İki blok birleştiği taktirde bürüt 2500 m2 yatay ofis kullanım alanı oluşur. Blokların brüt kat yüksekliği 4 metredir ve cephe aksları 1.35m modülasyonundadır. Yüksek blokta 6, alçak blokta 4 adet destination-selection kullanıcı asansörüne ek olarak her blokta ayrı servis ve otopark asansörleri bulunmaktadır. Çekirdek kurgusu alternatif kullanımlara uygundur.

Yapı Leed Gold yeşil bina sertifikası hedefi ile enerji korunumunu artırıp daha verimli sistemler ile donatılmaktadır. Bu sayede operasyonel maliyetler minimize edilip doğal kaynak israfı mümkün olduğunca engellenmeye çalışılmıştır. İnşaat ve dekoratif malzemeler de geri dönüşümlü malzemeler ve markalar tercih edilmiştir.